Wyścig zbrojeń – zapowiedź wydarzenia

wyścig zbrojeń 4

Przed nami najważniejsze dla klanów w tym półroczu wydarzenie na europejskiej arenie zmagań w World of Tanks, tj. kampania pn. Wyścig zbrojeń. Event potrwa od 29 maja (wtorek), do 12 czerwca (również wtorek). Czeka nas nieprzerwanie 14 dni zmagań. Podobnie jak w Operacji Gambit, rozgrywki odbędą się tylko i wyłącznie na X-tych tierach. Pomału staje się już to normą, że wszelkie najważniejsze zawody, odbywają się tylko na królewskim poziomie naszych maszyn bojowych.

Jako klan, rzecz jasna, weźmiemy w tym wydarzeniu udział. Oczekiwania? Bez szału, nie walczymy o TOP 3, czy nawet TOP 10 – mierz bowiem siły na zamiary. Zresztą rozgrywka o czołowe lokaty, raczej rozegra się między wielką czwórką, tj. MVPS, GO-IN, FAME oraz CSA. Chcemy zaprezentować się solidnie, a co z tego wyniknie, które miejsce oraz ile obligacji wpadnie dla klanowiczów – to się dopiero okaże.

Jako, że zasady są podobne jak w Operacji Gambit, nie będziemy się nad nimi rozczulać. Może poza jedną kwestią, którą naszym zdaniem rozwiązano na plus, tj. 3% różnicy w punktach sławy, zamiast 5% zostaje przekazanych od klanu pokonanego do zwycięskiego, jeżeli klan zwycięski jest niżej w klasyfikacji. Jest w tym punkcie oczywiście haczyk, ponieważ mają być dostępne technologie, które mogą zwiększyć ten bonus do 7%, ale wątpliwe, aby słabsze klany w ten bonus zainwestowały. Dla nas ma to ogromne znaczenie, ponieważ podczas ostatniego tego typu eventu (Operacji Gambit), niestety sporo punktów potraciliśmy ze słabszymi klanami, które w większości przypadków i w tym wydarzeniu, będą stawiać bunkier za bunkrem…

Mapa globalna, będzie podzielona na 3 fronty: podstawowy, zaawansowany i elitarny. Na tym pierwszym, zapewne spotkać będzie można 90% wszystkich klanów biorących udział w eventcie. To też powinno WG dać do myślenia…

Front zaawansowany oraz elitarny, to teatr zmagań dla najlepszych na serwerze EU. Nas zapewne tam również spotkacie, ale z jakim skutkiem i wynikami, to zobaczymy.

Jeżeli chodzi o zadania klanowe, punkt 8 regulaminu (kliknij), będzie miał ogromne znaczenie dla klanów walczących o pozycje między TOP 10 a TOP 50, gdzie ich wypełnienie, może znacznie wpłynąć na pozycję w klasyfikacji generalnej.

Jak obstawiamy, jeżeli chodzi o polskie klany? Najwyżej będzie MVPS, pozycję nr 2, na ten moment wydaje się, iż powinno zająć NOMI. Co dalej? O pozycję nr 3 wśród polskich klanów i zapewne TOP 20, powalczy FEST z 5TAR5, być może ktoś z polskich klanów dołączy jeszcze do tej rywalizacji? Polskie klany, które powinny uzupełnić stawkę najlepszych 10-ciu polskich teamów, to wg nas (kolejność przypadkowa): AVIR, TDSTR, MIRKO, GE-PL, MAD_R oraz FEARy.

Na koniec o nagrodach, nie są one specjalnie mobilizujące, by brać udział w tym wydarzeniu, niemniej, sama rywalizacja i możliwość „przytulenia” kilku tysięcy obligacji na konto, to jest jakaś forma gratyfikacji za udział. Duży plus, że event potrwa raptem 14 dni, to na pewno nie zmęczy nas zbytnio, by ostatni etap kampanii grać na „rezerwach”. Czołgi? Jak ktoś na forum gry napisał, chyba skończyły im się w magazynach Ob. 907, a szkoda, bo to ciągle czołg, który przewyższa parametrami odpowiedniki, które WG proponuje w ramach nagrody. My swoim klanowiczom narzucać nie będziemy, co mają zrobić z ewentualną nagrodą, czy wymienić obligacje na czołg, czy zainwestować w moduły, niech sami zdecydują.

Wszystkim uczestnikom życzymy udanej zabawy, wielu epickich bitew no i rzecz jasna, samych… porażek przeciwko GE-PL 🙂 .

24

Komentarze (3)

No to ktoś się jebnął w przewidywaniu pozycji klanu XD

Kiedy możemy liczyć na podsumowanie kampanii?

Właśnie się pisze…

Zostaw komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Facebook

YouTube