Świętowania czas zacząć – 5-lecie powstania GE-PL!

5 ;at

Dokładnie 5 lat temu, powstał klan [GE-PL] Gwardia Elitarna. Od samego początku, społeczność została ukierunkowana na wspólne rozgrywki w World of Tanks. Klan założyli: Menti82 (vel King_in_the_North_), Repthile, arteczq oraz nieobecni w szeregach Sariel (vel Capitain_Bomba) oraz kicia35. W ciągu tego okresu, klan przeżywał swoje wzloty i upadki, lecz jako jeden z niewielu, przetrwał próbę czasu.

Przez ten czas, przez GE-PL przewinęło się z niemała ponad 1000 osób. Ci co zostali, na pewno nie żałują. O niektórych, co nas opuścili trochę wspomnień poniżej…

Początki były trudne, bo Gwardia zaczynała z niskiego pułapu – mało kto, co potrafił zagrać. Ambicji i woli walki nie brakowało, lecz nie zawsze szło to w parze z umiejętnościami oraz wynikami. Dzisiaj GE-PL ugruntowało swoją pozycję, jako jeden z najlepszych polskich klanów (TOP 6 w ostatniej kampanii), a na pewno jeden z najbardziej rozpoznawalnych na całym serwerze EU. W pozostałych kampaniach i sezonach CW, jeden z najbardziej aktywnych, a od dłuższego czasu pewna pozycja w TOP 50, a niekiedy i podium (vide IV i V sezon CW). Więcej o osiągnięciach można przeczytać tutaj.

W ciągu tych 5 lat, udało się zbudować unikatowe miejsce i grupę na europejskiej scenie zmagań w World of Tanks. To co wyróżnia GE-PL od reszty, to przede wszystkim filozofia prowadzenia klanu (scentralizowany system oraz niewielkie zmiany w strukturach dowodzenia), organizacja gry, a przede wszystkim zasady (Regulamin klanu). Od samego początku klan jest budowany z myślą, by pomimo jakiś niedociągnięć, braków w umiejętnościach, jak równy z równym zmagać się z najlepszymi na EU. Nie rzadko się już to udawało… (przykład).

Do najważniejszych osób społeczności, dzięki którym klan znajduje się w miejscu, w jakim się znajduje, zaliczają się: King_in_the_North_, kawi15arteczq, Repthile, Swierszczczenko, wkml, mati2kFajny_Bartek, Fosek, leszek101, a po części również Coehoorn1906, Dewcio czy thopson.

Warto w tym miejscu również wspomnieć o kilku osobach, które budowały „potęgę” GE-PL, a dzisiaj reprezentują barwy innych społeczności bądź są bez klanu, a są nimi: Sanqinior (MVPS), olakkPL (obecnie bez przynależności klanowej), GramJakGramiCoMiZrobisz (NOMI), mko_okm (5TAR5), Grzesiek_DaKOT (NOMI) i inni, o których pamięć szybko przeminęła – zainteresowani jednak wiedzą dlaczego 😉 .

Do kamieni milowych w rozwoju klanu, na pewno zaliczyć należy:

  1. 33 miejsce w Operacji Tajfun (78 wygranych czołgów Chieftain/T95) / kwiecień – maj 2016 r.
  2. najsłynniejsza krucjata na twierdzy w dziejach serwera EU (2 tyg. dzień po dniu obrony i ataki w godzinach 3 i 4 w nocy) / kliknij
  3. 25 miejsce w Narodzinach Tytantów (75 wygranych czołgów KV-4 Kreslavskiy, Chieftain/T59, IS-5) / sierpień – wrzesień 2016 r.
  4. 3 miejsce w IV sezonie CW (prawie 250 tys. złota rozdane dla graczy z tego tytułu) / jesień 2016 r.
  5. 2 miejsce w V sezonie CW (prawie 0,5 mln. złota rozdane dla graczy z tego tytułu) / wiosna 2017 r.

i wiele pomniejszych, jak chociażby tzw. rejpy twierdz silniejszych klanów np. S-V-D, 3 miejsce w turnieju Mangled Metal Season 7 i inne.

Co dalej? World of Tanks się zmienia, niektórzy gracze kończą swoją przygodę, klany upadają, zmieniają nazwy, reaktywują się, Gwardia jednak trwa i swojej historii nie kończy, dając przykład innym, iż pomimo przeszkód i trudności, również wielu prób podstępów od nieżyczliwych osób, konfliktów wewnętrznych i zewnętrznych, można zbudować silny klan, który w takiej grze jak World of Tanks z nadziejami na sukces może startować w wielu rozgrywkach klanowych czy turniejowych.

Swoich sympatyków, a także i oponentów zapraszamy na stream z gier klanowych, które prowadzą WARSZAWARC (tutaj) oraz King_in_the_North_ (tutaj).

Miejsca w klanie dla nowych rekrutów obecnie jest nie za wiele, ale jeżeli komuś bardzo zależy, aby dołączyć, należy bezpośrednio kontaktować się oficerami ds. werbunkowych, kadrowych, ewentualnie z kawi15, który jako oficer wykonawczy zajmuje się stanem kadr w GE-PL.

Wszelkie akcje, związane z celebrowaniem 5-tej rocznicy istnienia klanu, planujemy zakończyć 2 września br. Więcej informacji wkrótce, w tym celu proszę śledzić stronę www oraz FB.

Czołgiem!

32

Komentarze (1)

Gwardia Elitarna,jako klan,społeczność to coś najlepszego co mnie spotkało w grze World of Tanks.Spędziłem z Wami,prawie 600 dni,nie żałuję ani jednego.Niestety ,z powodów rodzinnych
musiałem odejść.W klanie spotkałem wielu wspaniałych graczy,z niektórymi
mam do dzisiaj kontakt.GE-PL to najbardziej poukładany klan ,w jakim
przyszło mi grać.Wszystkiego Najlepszego Koledzy.100 lat

Zostaw komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Facebook

YouTube