Podsumowanie II-go etapu Operacji Gambit

gambit-1-thegem-blog-default2

Zakończył się II-gi etap Operacji Gambit. Zwycięstwo odniósł ponownie FAME. Lecz tak naprawdę, czempionem całego etapu jest GO-IN, który potrafił zejść z mapy, włączyć inwestycje i w kolejne 2 dni odrobić stratę do FAME, testując bogatsze dopalacze już na tym etapie rozgrywek. Przewaga z bonusów, jaką GO-IN uzyskało, jest już tak duża, że tylko jakiś kataklizm, bądź nietuzinkowa strategia FAME albo MVPS, może odebrać zwycięstwo tym pierwszym. 

Tym razem zmagania klanów toczyły się od wtorku, 28 listopada do godzin nocnych w dniu 3 grudnia br. My swój udany udział w kampanii podczas tego etapu podsumowaliśmy pewnym zwycięstwem na obronie prowincji Koszyce (Kopalnie) przeciwko RGT, wygrywając 15:6. Etap kończymy posiadaniem 9 prowincji i wynikiem na poziomie 52 195 punktów sławy.

Z ciekawostek, na uwagę zasługuje zmiana Zasad wydarzenia, które w niedzielę 19 listopada br. odnośnie możliwych walkowerów przez klany, bez konsekwencji dla zdobytych punktów sławy wynosiły: 3. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niestety (my się o tym przekonaliśmy), bez podania informacji zwrotnej, WG zmieniło tę zasadę i obecnie wygląda to tak:

 

 

 

 

 

 

 

 

Trochę punktów nam uciekło. Dziękujemy WG za ten ruch, na pewno pomógł on wielu klanom…

Po pierwszym etapie, zajmowaliśmy 35 pozycję. W drugim, dało się ją nieznacznie poprawić, obecnie jesteśmy na 29 miejscu. Jak wypadamy na tle innych, polskich klanów? Poniżej zestawienie:

  1. MVPS (3/+1) – 71 graczy w TOP 11 000
  2. 5TAR5 (16/+14) – 89 graczy
  3. NOMI (17/+12) – 84 graczy
  4. PSQD* (22/+0) – 66 graczy
  5. TDSTR (24/+0) – 96 graczy (!!!)
  6. N0MI (26/+10) – 75 graczy
  7. GE-PL (29/+6) – 72 graczy
  8. PVS* (35/-12) – 74 graczy
  9. AVIR* (52/-35) – 76 graczy
  10. TDSTX (53) – 63 graczy

* klany które opuściły mapę w trakcie etapu i zainwestowały punkty sławy w punkty badań oraz dodatkowe bonusy

Z naszego zestawienia wypadły FEST-y. Etap chłopaki kończą na 75 pozycji. Podobnie jak PVS i AVIR-y, również zdecydowali się na ryzykowny manewr i zamianę punktów sławy na punkty badań. Niemniej, 76 graczy z tego klanu łapie się na ten moment do TOP 11 000.

Z tych „lepsiejszych” przeciwników, na koncie pokonanych podczas tego etapu, co chcielibyśmy się pochwalić, mamy: RGT (Kopalnie), A5AP (Koło Podbiegunowe), 3V (Przełęcz), G__G (Himmel), HSOP (Murowanka). Można by jeszcze o kilku statystycznie lepszych klanach wspomnieć, których udało się zwyciężyć, ale nie odgrywają one w tej kampanii jakiejś znaczącej roli, więc je pomijamy.

Poniżej grafika potwierdzająca wyniki końcowe tegoż etapu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niedziela, 3 grudnia, to dzień przerwy. Wracamy na decydujące starcie podczas tego wydarzenia 4 grudnia w poniedziałek. Klanowiczom GE-PL dziękujemy za frekwencję oraz zaangażowanie, przeciwnikom i polskim klanom życzymy powodzenia, a sympatykom i kibicom, wielu emocji, szczególnie na finiszu rozgrywek między FAME, GO-IN i MVPS.

 

28

Zostaw komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Facebook

YouTube