Geneza

Klan [GE-PL] Gwardia Elitarna, został założony przez Menti82 (vel King_in_the_North_), arteczq oraz Repthile na początku sierpnia 2013 r.

Nazwa i filozofia klanu (a późniejszy/obecny logotyp), nawiązują do historii wojen napoleońskich i jednostki: 1 Pułku Szwoleżerów-Lansjerów Gwardii Cesarskiej. Jak podają źródła, pułk był jednostką elitarną. Korpus oficerski pułku stanowili prawie w całości przedstawiciele rodów magnackich i bogatej szlachty, a żołnierzami była w większości szlachta.

Logotypy GE-PL i ich ewolucja:


 

 

 

 

 

Sposób działania od samego początku polega na tym, by bić lepszych od siebie udowadniając tzw. fioletom, że nie mają monopolu na zwycięstwa. Wiele znanych klanów już nie raz się o tym przekonało, iż pojedynki z GE-PL do łatwych nie należą.

Celem nadrzędnym, do którego Gwardia dąży, to stworzenie unikatowego miejsca, na arenie zmagań klanowych w świecie World of Tanks, o wyjątkowej atmosferze, poczuciu przynależności grupowej, szacunku dla innego klanowicza, jak i dającego możliwość skutecznej rywalizacji z innymi, szczególnie statystycznie lepszymi od siebie.

Na tle innych, GE-PL wyróżniają przede wszystkim zasady (patrz m.in. Regulamin Klanu), dzięki którym, udało się pokonać wiele przeciwności losu i znaleźć się w tym miejscu, w którym obecnie klan się znajduje. Wielu pytało, po co regulamin? Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta – słowo napisane, to punkt odniesienia. To ABC(adło) każdej szanującej się organizacji.

PL w tagu klanowym podkreśla identyfikację z barwami narodowymi. Ma to szczególne znaczenie, na międzynarodowej arenie zmagań, również w e-sporcie, jakim niewątpliwie są rozgrywki w World of Tanks. Jako polski klan, Gwardia Elitarna propaguje narodowe wartości, jak przywiązanie do tradycji, pamięć o historii, szczególnie w odniesieniu do trudnych czasów utraty niepodległości (1795 – 1918), czy wkładu polskich sił zbrojnych i całego Narodu w wygranie II Wojny Światowej przez koalicję Aliantów.

Serdecznie zapraszamy do lektury innych podstron, działów, a dla zainteresowanych – wstąpienia w szeregi naszej społeczności.

Facebook

YouTube