Nasz klan od środka

12-thegem-blog-default-thegem-blog-default

Dużymi krokami zbliżmy się do 5-tej rocznicy założenia GE-PL, mało który klan może pochwalić się tak długim stażem, czy historią. Więcej o tym co w związku z tym planujemy, bliżej daty naszego święta.

W niniejszym wątku kilka słów, jak to u nas obecnie wszystko wygląda? Informacje te mogą się przydać potencjalnym kandydatom do klanu, więc jeśli nie należysz do tej grupy osób, bądź co gorsza, jesteś zagorzałym przeciwnikiem naszej społeczności, nie trać czasu na lekturę niniejszej treści.

Jesteśmy dosyć aktywnym klanem. Wieczorami mamy dostępnych od 30-tu kilku osób do prawie 50. Obecnie priorytetem są dla nas twierdze (sprawdzamy rekrutów, ćwiczymy zgranie), a szczególnie gry wojenne, z których czerpiemy garściami. W sobotę wielkanocną, przez 6h gry, udało się na głowę ugrać średnio po 800 golda. Staramy się co tydzień, efektywnie i aktywnie uczestniczyć w tych rozgrywkach. Gramy przeważnie na 2 składy na natarciach, a trzeci – jak frekwencja pozwoli, leci uzupełniające potyczki, czasami natarcie.

W klanie mamy 4-ech głównych rozstawiających, są nimi: King_in_the_North_, kawi15, fosek oraz wkml. Kilka osób, jak np. MANIU1122 czy WARSZAWARC, czasami dat_aim, próbują od czasu do czasu swoich sił w tej roli. Nie ma u nas problemu, by rozstawiającego nie było. Zawsze min. 1 osoba z w/w jest dostępna, a jeżeli na grze pojawia się później, to są i inni, którzy mogą poprowadzić, czy to natarcie czy potyczki.

Na co dzień, priorytetem jest, by między godz. 20 a 22, zagrać min. te 3 natarcia. Oczywiście czy to natarcie, czy potyczki na SH, gramy z włączonymi bonusami, czy to na kasę i załogę, czy kasę i wolnego expa. Nie rzadko lecą bonusy XI i XII-go poziomu. Gry wojenne zawsze gramy min. na rezerwach XI, a często na bonusach XII-go poziomu. W tygodniu, w zależności od frekwencji i tego, czy są plany na SH na VIII-mych tierach albo bonusy X-go poziomu włączamy, albo i też XI-go a nawet XII-go.

SH na VI-tkach mało co jeździmy, raczej for fun, bądź jako przerywnik – więc jeśli tego szukasz, to zły adres. VIII-mki gramy częściej, przeważnie po natarciach (rzadko przed), często do zamknięcia, tj. 1 w nocy.

Czy mamy jakiś sztywny harmonogram bonusów na SH? Nie mamy. Nie uważamy, żeby to było aż tak bardzo potrzebne. Każdy z funkcyjnych wie, że należy bonusy puścić wieczorem, a jak i zajdzie ochota i potrzeba, to się puszcza na expa na czołg czy rezerwę finansową w ciągu dnia. Weekendowo te bonusy lecą od rana, jeśli tylko frekwencja dopisze. Szkoda miejsca na stronie klanu, by pisać, kiedy bonusy są puszczane… ciekawi jesteśmy, czy te harmonogramy są w innych klanach przestrzegane 😉 ?

Co dalej? Mamy zabawę całoroczną, plebiscyt na Gracza Miesiąca, z którego klanowicze zbierają punkty cząstkowe do głównego konkursu, tj. Gracza Roku. Za połowę stycznia i miesiąc luty, wyróżnienie otrzymał Endevor19, a w marcu najlepszy był kawi15. Przeznaczyliśmy część złota z VII sezonu na ten cel plus to co uzbieramy jeszcze w tym roku. Nie wykluczamy, prywatnie ufundowanych czołgów premium czy zasobów złota.

Oprócz w/w zabawy, na forum klanowym, klanowicze wrzucają replaye do konkursu „Perły randomów”, kolejnych wewnętrznych zawodów, które nagradzamy goldem. Najlepsze z nich, będziemy publikować wnet na naszym kanale YT. A zgromadziliśmy tam już naprawdę pokaźną bazę danych, jako przykład podamy tutaj dwa: klik i klik.

Co nas jeszcze wyróżnia? Nie każdy klan, choć to dziwne, ale tak jest, może pochwalić się twierdzą i jej wszystkim budynkami na X-tym poziomie. My od dłuższego czasu owszem! Jako jeden z niewielu, nie tylko polskich community, nie upadliśmy, nie reaktywowaliśmy się, by ponownie upaść, itd. Dowództwo tworzą te same osoby, co klan od początku prowadzą. Dołączając do GE-PL, możesz być pewny, że trafiasz do stabilnego miejsca, które przetrwało już nie jedno!

Jeżeli chodzi o wiek klanowiczów, to „gimbazy” u nas mało. A nawet jeśli mamy kilku chłopaków (<20), to są na tyle rozgarnięci, że nie uprzykrzają życia i gry starszym. Przykładem jest WARSZAWARC, który jest obecnie jednym z naszych najlepszych graczy.

W wielu klanach, w tym i u nas, funkcjonuje system rozliczania zaangażowania graczy w trybie SH. U nas potocznie nazywa się to „normą na twierdzy„. W tym roku, dokonaliśmy obliczeń, odnośnie zapotrzebowania tygodniowego klanu na bonusy, a następnie przeliczyliśmy to na ilość natarć i potyczek, ile każdy powinien średnio rozegrać w danym tygodniu, by klan zdobył wymaganą ilość surowców, którą następnie można przerobić na rezerwy. Jak pokazuje rotacja w naszym klanie, od stycznia br. nie każdy w tej materii się odnalazł. Stety bądź niestety, jeżeli chce się korzystać z dobrodziejstwa twierdzy, to na te bonusy trzeba „zarobić”, samo to się nie zrobi. Niektórzy (macie podobnie?), przychodząc do klanu takiego jak nasz, próbują żerować… niewiele robić, a jak najwięcej korzystać. Na jeden tydzień takiej gry, możemy przymknąć oko, ale dwa tygodnie obijania się w tym trybie oznacza u nas relegowanie na stanowisko rezerwisty, czyt. odcięcie od zasobów twierdzy, brak możliwości korzystania z jej bonusów. A kolejny tego typu okres, może oznaczać wylot…

WN klanowy dochodzi już prawie pod 2000 punktów bazowych. Nie jest to jeszcze poziom, który pozwoli nam na podium na polskiej arenie World of Tanks, ale pod względem gry, organizacji, doświadczenia, jesteśmy obecnie jednym z 10-ciu najlepszych polskich klanów. Cały czas się rozwijamy, choć obecnie to tempo nie jest szaleńcze, ale jak to mawiał były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Leo Beenhakker „step by step” i tego się trzymamy.

Reasumując, jeżeli reprezentujesz solidny poziom gry, jesteś w miarę aktywny, przedkładasz gry zespołowe nad randomy, cenisz sobie stabilność, nie boisz się czasami otrzymać „zdrowy rejdż”, bo odwaliłeś coś na SH, czy CW, to przyjdź i przekonaj się, jak u nas jest.

Do byłych klanowiczów, tylko jeden komunikat – jeżeli opuściłeś GE-PL, nie więcej niż jeden raz, to mamy zasadę, iż każdy zasługuje na 2-gą szansę, ale już nie na 3-cią. Głupia reguła? GE-PL, to nie hotel ani ośrodek wypoczynkowy. Nie interesują nas „przelotne” znajomości.

Zapraszamy!

 

24

Zostaw komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Facebook

YouTube