7 sezon na Mapie Globalnej

2018-thegem-blog-default

9 lutego 2018 r. startuje VII sezon w Wojnach Klanów w World of Tanks. Dopiero w dniu dzisiejszym, tj. na kilka godzin przed startem możemy bliżej przyjrzeć się mapie globalnej. Niestety, widok jest porażający! Na pierwszy rzut oka, nic się nie zmieniło. Mapa wygląda identycznie jak w VI sezonie. Dali tyle samo prowincji, tj. 250 na X-tych tierach. To jeszcze pół biedy… najgorsze jest to, że prowincje dają ponownie tyle dochodu co poprzednio, a to już jest kpina!

Czy to jest poważne, by klany na poziomie 1600 – 2000 WN8 (a czasami i mocniejsze), licząc średnio po 90 członków siedziały na mapie na 2 – 3 prowincjach przynoszących łącznie dzienny dochód na poziomie 360 – 720 golda?

Wolne żarty! Jaki jest sens grać ten tryb gry? Kiedy na grach wojennych, co tydzień, kto chce, przez 6h gry z małymi przerwami, w takim klanie jak nasz, dostaje 900 – 1100 golda?

Tak, wiem(y), nikt nikogo nie zmusza do gry w wojnach klanów. Ale nie po to tworzy się aktywny klan, by nie móc uczestniczyć w różnego rodzaju trybach gry, które dają wymierne korzyści. Czy WG nie rozumie, że właśnie z powodu tego typu działań wiele klanów już upadło i kolejne będą się rozwiązywać? Czy WG posiada jakiś Departament ds. Klanów, w którym zatrudnia psychologów, socjologów, co potrafią wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi? A jeżeli tak, to dlaczego ta komórka nic z tym fantem nie robi? Przecież to równia pochyła, ślepy zaułek, prowadzący donikąd.

Ale jedźmy dalej… zadania z plecaka, typu „Operacja Gorączka Złota”, dają możliwość zdobycia 6 tys. złota do skarbca klanowego. To kolejne nieporozumienie. Nie warto tego grać, tracić czasu, kiedy 1 x w tygodniu klanowicze zarobić mogą więcej, aniżeli za cały sezon, który kończyć się będzie raptem nieco ponad miesiąc później.

Rozumiemy, że jako deweloperzy gry WG możecie bardziej skupiać swoją uwagę obecnie na czymś innym (np. zapowiadana wersja gry 1.0), ale są granice przyzwoitości. Niestety, w naszym odczuciu, działania jakie podejmujecie pod kątem rozwoju gry klanowej, są niewystarczające. Będziecie tracić klientów, to tylko kwestia czasu, jak nic z tym nie zrobicie. Buble jak VI czy VII sezon w Wojnach Klanów to potwarz dla wielu społeczności klanowych. Nie uratuje tego sezonu nawet klasyfikacja klanów, jeżeli to był ten wysiłek, nad którym przez tyle czasu pracowaliście, to przykro, ale się ośmieszyliście.

Bojkotu wojen klanów jako GE-PL nie ogłaszamy, coś tam pogramy, ale totalnie for fun. Żyjemy nadzieją, że w końcu coś się w tej materii zmieni na lepsze. Na szczęście, VII sezon, ma potrwać niewiele ponad 30 dni, więc oby szybko to zleciało.

O uwagach jakie jako klan mamy, co do rozgrywek w sezonach CW, pisaliśmy tutaj.

Do zobaczenia na polach bitew.

 

38

Zostaw komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Facebook

YouTube