Zrzut złota i wieści z mapy globalnej

1

Do zakończenia VIII-go sezonu w rozgrywkach CW, zostało niespełna 2 tygodnie. Od dnia wczorajszego, WG zaproponowało klanom niewielką modyfikację wojen klanów. Zgodnie z zapisami (klik), kilka prowincji na mapie, będzie miało, przez kilka dni zwiększony przychód.

Jaki to będzie miało wpływ na całe rozgrywki?

MVPS-y w dniu wczorajszym, czy to użyły argumentu zastraszenia, czy się dogadali z NOMI, przejęli za free (czyt. bez walki) Częstochowę (najbardziej dochodową prowincję na mapie, wartą 10 680 złota), tak jakby ciągle im było mało złota… jeżeli WG chciało takim „zrzutem” pomóc klanom, które w trakcie sezonu tego golda trochę mniej uzbierały, to gratulujemy pomysłu, dalej niech się „koksy” bogacą kosztem innych!

Jedźmy dalej, kolejne prowincje ze zwiększonym przychodem, to Białystok oraz Sibiu (odpowiednio 2760 i 2640 złota). Rzecz jasna, zostały spalone, zanim jakakolwiek bitwa się na nich odbyła 😉 . W tym przypadku skorzystały na tym klany, które umiejętnościami są zbliżone z naszymi, tj. BADD oraz RDDT. Ci drudzy, mieli na tyle „szczęścia”, że Sibiu przejęli bez walki… z kolei Ci pierwsi, pokonali -WBZ- 2 maja w walce bezpośredniej, a że 3-go zamrozili mapę, z powodu wejścia aktualizacji, to i mapa była zawieszona na 24h, więc się pofarciło Rumunom, więc i oni bez wysiłku splądrowali to terytorium. RDDT, dzięki temu zagraniu awansowało na 1 stronę wyników w sezonie, a BADD-y do pierwszej 30tki.

Tak czy siak, temat zamknięty. Na tych prowincjach nic już się nie wydarzy… no może poza jednym, iż MVPS zwróci tę prowincję NOMI, by Ci ją mogli spalić, co wcale by nas nie zdziwiło 😉 . Kilka polskich klanów „jedzie” na plecach MVPS, choć ma możliwości, by samodzielnie, czy w sojuszu z innymi, zdziałać o wiele więcej, a nawet spalić tych pierwszych…

Spójrzmy jednak, na to co będzie się działo za kilka dni? Zwiększony dochód, otrzymają, jak na mapie poniżej: Mannheim – 10 680 złota (obecnie w posiadaniu 9-TD, spalony do 8 maja, mało prawdopodobne, by ktoś ze średnich klanów się przebił, by się obłowić – obstawiamy, że prowincją zaopiekuje się FAME), Neubrandenburg – 3000 złota (obecnie w posiadaniu OM, lądowanie na Szczecinie bądź Rostocku nawet już w dniu dzisiejszym, a następnie atak na tę prowincję, może komuś przynieść zacny dochód… my tego nie zrobimy, bo priorytetem są dla nas gry wojenne, których nie odpuścimy dla ryzykownego przedsięwzięcia) oraz Triest – 3000 złota (obecnie w posiadaniu tureckiego klanu FETIH – 1619 WN8, splądrowany do 7 maja do godz. 21 – czyli do poniedziałku, do której dostęp będzie można uzyskać lądując na Piaskach u TDSTX / Bihać lub na Ruinbergu u VAD_V / Wenecja). W tym ostatnim przypadku, spodziewamy się, że może być bardzo ciekawie i interesująco, bo to jedyna prowincja, do której „fiolety” nie mają dostępu…

10 – 12 maja, kolejne punkty na mapie uzyskają zwiększony przychód, tj. Timisoara – 9960 złota (z którą obecnie jako klan na mapie graniczymy – póki co, niesplądrowany), Hanower – 2760 złota (obecnie w posiadaniu R1SE) oraz francuski La Rochelle – 3360 złota (obecnie w posiadaniu G__G).

Podsumowując ten pomysł WG – koncepcja słuszna, wprowadza ciekawą modyfikację, by coś się działo przez chwilę na mapie globalnej, hamuje trochę stagnację, niemniej, rozmieszczenie tych zrzutów na Częstochowę oraz Mannheim, jest strzałem chybionym. MVPS oraz FAME przysłowiowo i kolokwialnie „sr…” złotem, po cóż im kolejna dochodowa prowincja? Pytanie retoryczne.

Na pełne podsumowanie przyjdzie jeszcze czas, za kilkanaście dni, jednak w tym miejscu warto wspomnieć o tym co w ogóle się dzieje na mapie globalnej w mijającym sezonie. A dzieje się niewiele 🙂 . Ostatnio trochę ożywienia przyniosła akcja GO-IN vs FAME, której Ci drudzy, ze względu na marną aktywność swojej kadry, nie mogli wygrać. Lecz takich epizodów było i jest zdecydowanie za mało! Brakuje przede wszystkim „walki” między nacjami. Np. Niemcy vs Polska, albo Francja vs Czechy. To na pewno urozmaiciłoby rozgrywki. O złocie i ekonomice mapy globalnej już wielokrotnie pisaliśmy, iż jest to nieporozumienie i mocno niesprawiedliwy system. Tego pewnie nie da się zmienić, ale dodatki jak „zrzut złota” itp. itd. na pewno trzeba ocenić na plus. „Wincyj” takich manewrów poprosimy WG, oczywiście przemyślanych, by przede wszystkim średnie klany mogły coś dodatkowo ugrać!

Jeżeli chodzi o klasyfikację, to nam przytrafiły się 2 karnie punktowane walkowery (ponad 3 tys. punktów w plecy), gdyby nie to, dzisiaj okupowalibyśmy podobną pozycję, do tej, którą ostatecznie zajęliśmy na koniec VII sezonu (TOP 24). Obecnie jesteśmy na 37 miejscu (z polskich klanów wyprzedzają nas MVPS, FEST, 5TAR5, NOMI, PVS i AVIR).

Sezon dogramy, ale tak jak i poprzedni, tak i ten, nie był dla nas zbyt ważny. Jeżeli WG nie zmieni polityki związanej z mapą globalną, kolejny udział GE-PL w rozgrywkach CW stoi pod dużym znakiem zapytania.

Za jakieś 2 tygodnie spodziewajcie się pełnego podsumowania.

Powodzenia na polach bitew… rzecz jasna nie przeciwko nam 😉 .

30

Komentarze (1)

Do zobaczenia na Timisoara 🙂

Zostaw komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Facebook

YouTube