Świętowania czas zacząć – 5-lecie powstania GE-PL!

5 ;at

Dokładnie 5 lat temu, powstał klan [GE-PL] Gwardia Elitarna. Od samego początku, społeczność została ukierunkowana na wspólne rozgrywki w World of Tanks. Klan założyli: Menti82 (vel King_in_the_North_), Repthile, arteczq oraz nieobecni w szeregach Sariel (vel Capitain_Bomba) oraz kicia35. W ciągu tego okresu, klan przeżywał swoje wzloty i upadki, lecz jako jeden z niewielu, przetrwał próbę czasu.

Przez ten czas, przez GE-PL przewinęło się z niemała ponad 1000 osób. Ci co zostali, na pewno nie żałują. O niektórych, co nas opuścili trochę wspomnień poniżej…

Początki były trudne, bo Gwardia zaczynała z niskiego pułapu – mało kto, co potrafił zagrać. Ambicji i woli walki nie brakowało, lecz nie zawsze szło to w parze z umiejętnościami oraz wynikami. Dzisiaj GE-PL ugruntowało swoją pozycję, jako jeden z najlepszych polskich klanów (TOP 6 w ostatniej kampanii), a na pewno jeden z najbardziej rozpoznawalnych na całym serwerze EU. W pozostałych kampaniach i sezonach CW, jeden z najbardziej aktywnych, a od dłuższego czasu pewna pozycja w TOP 50, a niekiedy i podium (vide IV i V sezon CW). Więcej o osiągnięciach można przeczytać tutaj.

W ciągu tych 5 lat, udało się zbudować unikatowe miejsce i grupę na europejskiej scenie zmagań w World of Tanks. To co wyróżnia GE-PL od reszty, to przede wszystkim filozofia prowadzenia klanu (scentralizowany system oraz niewielkie zmiany w strukturach dowodzenia), organizacja gry, a przede wszystkim zasady (Regulamin klanu). Od samego początku klan jest budowany z myślą, by pomimo jakiś niedociągnięć, braków w umiejętnościach, jak równy z równym zmagać się z najlepszymi na EU. Nie rzadko się już to udawało… (przykład).

Do najważniejszych osób społeczności, dzięki którym klan znajduje się w miejscu, w jakim się znajduje, zaliczają się: King_in_the_North_, kawi15arteczq, Repthile, Swierszczczenko, wkml, mati2kFajny_Bartek, Fosek, leszek101, a po części również Coehoorn1906, Dewcio czy thopson.

Warto w tym miejscu również wspomnieć o kilku osobach, które budowały „potęgę” GE-PL, a dzisiaj reprezentują barwy innych społeczności bądź są bez klanu, a są nimi: Sanqinior (MVPS), olakkPL (obecnie bez przynależności klanowej), GramJakGramiCoMiZrobisz (NOMI), mko_okm (5TAR5), Grzesiek_DaKOT (NOMI) i inni, o których pamięć szybko przeminęła – zainteresowani jednak wiedzą dlaczego 😉 .

Do kamieni milowych w rozwoju klanu, na pewno zaliczyć należy:

  1. 33 miejsce w Operacji Tajfun (78 wygranych czołgów Chieftain/T95) / kwiecień – maj 2016 r.
  2. najsłynniejsza krucjata na twierdzy w dziejach serwera EU (2 tyg. dzień po dniu obrony i ataki w godzinach 3 i 4 w nocy) / kliknij
  3. 25 miejsce w Narodzinach Tytantów (75 wygranych czołgów KV-4 Kreslavskiy, Chieftain/T59, IS-5) / sierpień – wrzesień 2016 r.
  4. 3 miejsce w IV sezonie CW (prawie 250 tys. złota rozdane dla graczy z tego tytułu) / jesień 2016 r.
  5. 2 miejsce w V sezonie CW (prawie 0,5 mln. złota rozdane dla graczy z tego tytułu) / wiosna 2017 r.

i wiele pomniejszych, jak chociażby tzw. rejpy twierdz silniejszych klanów np. S-V-D, 3 miejsce w turnieju Mangled Metal Season 7 i inne.

Co dalej? World of Tanks się zmienia, niektórzy gracze kończą swoją przygodę, klany upadają, zmieniają nazwy, reaktywują się, Gwardia jednak trwa i swojej historii nie kończy, dając przykład innym, iż pomimo przeszkód i trudności, również wielu prób podstępów od nieżyczliwych osób, konfliktów wewnętrznych i zewnętrznych, można zbudować silny klan, który w takiej grze jak World of Tanks z nadziejami na sukces może startować w wielu rozgrywkach klanowych czy turniejowych.

Swoich sympatyków, a także i oponentów zapraszamy na stream z gier klanowych, które prowadzą WARSZAWARC (tutaj) oraz King_in_the_North_ (tutaj).

Miejsca w klanie dla nowych rekrutów obecnie jest nie za wiele, ale jeżeli komuś bardzo zależy, aby dołączyć, należy bezpośrednio kontaktować się oficerami ds. werbunkowych, kadrowych, ewentualnie z kawi15, który jako oficer wykonawczy zajmuje się stanem kadr w GE-PL.

Wszelkie akcje, związane z celebrowaniem 5-tej rocznicy istnienia klanu, planujemy zakończyć 2 września br. Więcej informacji wkrótce, w tym celu proszę śledzić stronę www oraz FB.

Czołgiem!

24

Komentarze (1)

Gwardia Elitarna,jako klan,społeczność to coś najlepszego co mnie spotkało w grze World of Tanks.Spędziłem z Wami,prawie 600 dni,nie żałuję ani jednego.Niestety ,z powodów rodzinnych
musiałem odejść.W klanie spotkałem wielu wspaniałych graczy,z niektórymi
mam do dzisiaj kontakt.GE-PL to najbardziej poukładany klan ,w jakim
przyszło mi grać.Wszystkiego Najlepszego Koledzy.100 lat

Zostaw komentarz

Facebook

YouTube