Podsumowanie XIII sezonu CW

XIII-sezon3-thegem-blog-default

Tym razem hurtem, a jednocześnie oddzielnie, nasze spojrzenie na zakończone nie tak dawno temu 2 cykle zawodów, tj. XIII sezon CW oraz kampanię pn. „Narodziny Przemysłu” .

W niniejszym artykule podsumujemy ostatni sezon CW, który miał miejsce jeszcze w 2019 r., tj. w okresie od 1 października do 17 listopada. Rozgrywany był na 2 fronty, tj. VIII i X-te tiery. Tego pierwszego z oczywistych względów omawiać nie będziemy. Skupimy się na rozgrywkach poświęconych królewskim tierom. Lecimy więc z tym koksem…

W porównaniu do XII sezonu, w ostatnim tego typu wydarzeniu przywrócono format rozgrywek 15 vs 15 na X-tych tierach, co ewidentnie nam bardziej pasuje, aniżeli mało epicki tryb 10 vs 10. Nie rozumiemy dlaczego WG w ogóle testowało ten tryb. Ok, spada frekwencja w grze, klany borykają się z problemem aktywności klanowiczów, wiele drużyn może co najwyżej wystawić 2 ekipy 15 osobowe, ale należy sobie zadać pytanie, czy to nasza – graczy wina, że tak się dzieje? Odp. brzmi nie! Jak pokazała kampania „Narodziny Przemysłu”, jeżeli jest o co grać, to zainteresowanie grą na poziomie zespołowym rośnie. Choć oczywiście, to „o coś” należy traktować z przymrużeniem oka, bo te same nagrody co event nie powodują już takich emocji, czy zaangażowania, ale o tym szerzej w podsumowaniu kampanii.

Jeżeli chodzi o XIII sezon CW, to zajęliśmy 7 miejsce, z polskich klanów wyprzedziły nas takie społeczności jak: MVPS, NOMI oraz PVS. Poniżej grafika.

Klasyfikacja klanów – XIII sezon Mapy Globalnej (TOP 10 serwera EU)

Łącznie udało się uzbierać do skarbca klanowego 264 316 sztuk złota. Najlepsi gracze w naszym klanie otrzymali grubo ponad 5 tys. golda na głowę (2 osoby uzbierały 11 641 oraz 12 970 sztabek złota). Od razu w tym miejscu kilka słów wyjaśnienia, otóż w naszym klanie tzw. żołd wypłacany jest po zakończeniu rozgrywek. Nie bawimy się w jakieś pojedyncze wypłaty, po 50, 100 czy 200 golda. Szkoda czasu, zachodu i energii na robienie screenów, czy tym podobne i na podstawie tego wypłacanie golda. Każdy gracz naszej społeczności otrzymuje proporcjonalną wypłatę względem zaangażowania w dany tryb rozgrywek. Opieramy się na danych ilościowych, tj. liczbie rozgrywanych w danym okresie CW i drugim parametrem, który bierzemy pod uwagę są twierdze – głównie natarcia, czasami bierzemy pod uwagę jakość gry na potyczkach głównie X-go tieru. Każda kategoria ma skalę punktową, gracze, którzy uzbierają najwięcej punktów otrzymują z puli najwięcej złota. Nie ma tutaj niedomówień, że ten ma więcej, a ten ma mniej – masz tyle, ile sobie wypracowałeś swoją grą.

Jeżeli chodzi o wyniki tego eventu to trudno cokolwiek skomentować, ponieważ ranking tak naprawdę uwzględnia tylko jedno – jak dany klan radził sobie w „farmieniu” złota na mapie globalnej. Nie ma to raczej aż takiego przełożenia na siłę i potencjał danej grupy. Przykładem powyższego może być dopiero 32 miejsce klanu INVIL, czy 28 miejsce SALVA, a z europejskich klanów HOOT na 17 pozycji, 3PX 23 miejsce czy GO-HA na 27-mym. FAME też sobie odpuścił, bo był dopiero 44.

Sama rozgrywka w trybie CW wygląda niezmiennie od n czasu. Od wprowadzenia nowej mapy globalnej minęło już kilka lat i w naszym odczuciu pasowałoby już tutaj coś zmienić, bo to jak to wygląda obecnie, jest po prostu nudne i monotonne. Nagrody (złoto, kamuflaże, czy nawet obligacje, których swoją drogą jest tyle co przysłowiowo „kot napłakał”) za udział są niewspółmierne do oczekiwań, a to z kolei nie wyzwala dodatkowych pokładów ambicji i woli rywalizacji z innymi klanami. Niestety pod tym względem Mapa Globalna po prostu umarła… a ewentualne modyfikacje typu, że zmienimy format i zagramy w danym sezonie 10 vs 10 na pewno tematu na nowo nie rozruszają. Chyba, że format 10 vs 10 miałby odbywać się na wzór rozgrywek ligowych, to owszem, to ma większy sens.

Podsumowując, sezon XIII się odbył :), wzięliśmy w nim udział, ale właściwie to można by było napisać tylko tyle, tj. że miał miejsce wtedy i wtedy, 1 miejsce zajął ten, a 2 i 3 taki i taki klan. Bo nic ciekawego w trakcie tych rozgrywek po prostu się nie wydarzyło. Czy to tak dalej ma wyglądać? Oby jednak nie!

34

Zostaw komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Facebook

YouTube