O nas

to jeden z najbardziej rozpoznawalnych tagów klanowych w świecie World of Tanks. Od początku swojego istnienia (sierpień 2013 r.) klan bierze aktywnie udział we wszystkich rozgrywkach flagowego produktu Wargaming.net. W swoich szeregach skupia prawdziwych fanów gry „w czołgi”, dla których WoT, to nie tylko sposób na zabicie nudy czy wypełnienie wolnego czasu.

Codzienne życie w klanie GE-PL, to nie tylko wspólna gra w czołgi, ale i nawet wielogodzinne rozmowy, przyjaźnie, różnego rodzaju zabawne sytuacje, wzajemne wspieranie się dobrym słowem, dowcipy, wspólne oglądanie i komentowanie meczów piłki nożnej i wiele, wiele innych.

Gwardia Elitarna, to jednak przede wszystkim grupa celowa, nastawiona na osiąganie rezultatów w grze World of Tanks. Pokonanie rywala w starciu, nie jest rzecz jasna jedynym celem, niemniej ważnym jest dobra zabawa, czyli w fajnej atmosferze spędzony czas z grą. Wszystkie działania pod tym względem, w tym organizacja gry klanu, są odpowiednio wcześniej zaplanowane i przemyślane. 

Do klanu najbardziej poszukiwani są kandydaci o wysokich umiejętnościach gry zespołowej (focus fire, zasłanianie, timing, obserwacja minimapy i samodzielnej reakcji, właściwych i adekwatnych do sytuacji taktycznej na mapie). Docenia się przy tym indywidualne, nietuzinkowe predyspozycje oraz osobowości, które robią różnicę. Gwiazdorstwu jednak, pozerstwu oraz niepotrzebnej brawurze, mówi się „miło było poznać, powodzenia”. Jeśli gracz nie umie/nie chce wykonywać zadania zespołowo, bądź szuka klanu, który go tego nauczy, albo przyszedł żerować na bonusach z twierdzy, to trafił niestety pod zły adres. Jeżeli jest zadufanym (czyt. zakochanym) w sobie „fioletem”, któremu nie można zwrócić uwagi, to również niestety zawinął nie do tego portu, co trzeba.

Klan GE-PL, preferuje przede wszystkim rozgrywki na mapie globalnej w wojnach klanów (CW). Te od początku i póki co, mają najwyższy priorytet! Tak więc do klanu poszukiwani są gracze, którzy nie robią w tej materii problemów i nie przedkładają innych trybów gry, nad starcia w tego typu bataliach. Na drugim miejscu, stawia sie na rozgrywki w trybie twierdzy (SH). Natarcia i potyczki grane są w wolnych chwilach, między CW lub zamiast CW. Gry wojenne na SH, traktowane są równoważnie z rozgrywkami CW.

Turnieje wotowskie, ESL grane są uzupełniająco. Jeśli kandydat do klanu jest graczem, dla którego ten tryb jest najważniejszy, to GE-PL to niestety raczej nie miejsce dla niego (chyba, że jest gotowy iść w tym temacie na kompromis, to istnieje „pole” do rozmowy).

Społeczność stanowią w większości dorośli ludzi, tj. osoby znacznie pow. 20, 30 a nawet 40-go roku życia. W klanie nie jest mile widziane pokolenie tzw. „gimbazy”. Z pełnym zrozumieniem, można jednak się spotkać, jeśli ktoś ma rodzinę, pracę, uczy się w szkole średniej bądź studiuje i nie zawsze może usiąść wieczorem do gry. Nie jest wymagana codzienna aktywność, choć jak najczęstsza – jest mile widziana. Gra się tyle, ile można, o ile i kiedy jest się dostępnym, to jest się dostępnym dla klanu.

Obecność na TS-ie klanowym w trakcie gry, szczególnie po godzinie 18 od poniedziałku do piątku i w weekendy – od 12, jest obowiązkowa. Wyrywkowo jest to sprawdzane, a niewłaściwe zachowania są korygowane.

Garściami klan czerpie z bonusów na twierdzy, codziennie włączając ich ile tylko zasoby twierdzy, czas oraz dostępność graczy na to pozwalają. Nie ma wprawdzie stałego harmonogramu, ale każdy członek klanu GE-PL może zgłosić do osoby funkcyjnej prośbę o odpalenie bonusu z SH, niezależnie od pory dnia, czy to na dodatkowe doświadczenie bojowe czy kredyty itp. W weekendy bonusy puszczane są od godzin porannych, zdarza się, iż pierwszy leci już od godz. 10.

Jako klanowicz GE-PL, oprócz obowiązku stawiania się na CW, oczekuje się, iż będzie wypełniał określone normy i zadania w trybie SH. Nie chodzi o liczbę paczek, bo te z łatwością można po kilka tysięcy robić podczas gier w natarciach, a o liczbę bitew w trybie SH i % zwycięstw. To jest weryfikowane raz na tydzień, a podsumowane 1 x w miesiącu. Jeżeli gracz będzie spełniał tutaj oczekiwania kadry dowódczej, miejsca w klanie na pewno nie straci. Więcej informacji w tym temacie, udzielą zainteresowanym oficerowie ds. werbunkowych.

Największe sukcesy klanu GE-PL:

 • 3 miejsce w turnieju Mangled Metal Season 7
 • 3 klan na serwerze EU, który rozbudował całą twierdzę na X-ty poziom
 • 33 miejsce w Operacji Tajfun / 78 wygranych czołgów Chieftain/T95
 • 25 miejsce w Narodzinach Tytanów / 75 wygranych czołgów specjalnych
 • 3 miejsce w IV sezonie CW
 • 2 miejsce w V sezonie CW (0,5 mln złota zdobyte i rozdane dla graczy)
 • od 2016 r. regularnie TOP 50 wśród europejskich klanów / TOP 10 wśród polskich klanów
 • 10 miejsce w kampanii „Żołnierze Fortuny” (Najemnicy) i 25 zdobytych odznak „Legenda mapy globalnej”

W rozgrywkach CW najczęściej i najchętniej gramy takie mapy jak:

 • Himmelsdorf
 • Ruinberg
 • Przełęcz
 • El Haluf
 • Kopalnie
 • Ensk
 • Murowanka
 • Urwisko
 • Fiordy

Dewiza klanu to:

Kto wie, kiedy może walczyć, a kiedy nie może, odnosi zwycięstwo!

Jako klan, dysponujemy liczbą ponad 1800 czołgów X-go poziomu. Więcej informacji, w tym temacie, można o nas przeczytać tutaj i tutaj.

Społeczność GE-PL dzieli się na 4 klany:

[GE-PL] Gwardia Elitarna

Główny klan, skupiający najlepszych graczy z rodziny naszych 3-ech klanów. Dowódcą od samego początku istnienia, jest Menti82 vel King_in_the_North_, założyciel klanu i twórca nazwy. Współautor w/w sukcesów, główny decydent oraz strateg klanowy. Na co dzień oficer polowy, organizator gier zespołowych w klanie.

Sztab ponadto tworzą:

Coehoorn1906 – główny dyplomata w klanie, a zarazem Oficer Wykonawczy (od sierpnia 2018 r.), architekt sukcesów na mapie globalnej w jubileuszowym X-tym sezonie CW

Dewcio – drugi z Oficerów Wykonawczych, a zarazem head zespołu rekruterów, odpowiedzialny za stan kadr w naszym klanie

thopson – oficer kadrowy, główny decydent oceniający przydatność kandydatów/rekrutów do naszego klanu

kawi15 – jeden z najlepszych (indywidualnie) i najbardziej lojalnych graczy w klanie oraz z najdłuższym stażem,  ponadto jeden z głównych rozstawiających, choć czasami leniuch jeśli chodzi o gry zespołowe w trybie SH 😉 , taktyk klanowy, jeden z głównych filarów, na których stoi GE-PL, członek elitarnego klubu „przygody na 3 baty”

Repthile – oficer wykonawczy, jeden z założycieli klanu, obecnie na urlopie „wychowawczym”, odpowiedzialny za sprawy techniczne, tj. działanie ts, forum i niniejszej strony WWW

Fosek – jeden z oficerów polowych w naszym klanie, rozstawiający mapy otwarte, fan gry na SPG i lekkie oraz średnie czołgi, lojalny „do bólu”, jakiś czas prowadził GE-BW (drugi klan), jeden z najbardziej lubianych klanowiczów i głównych filarów klanu

mati2k – oficer polowy i taktyk klanowy, ponadto oficer funkcyjny odpowiedzialny za odpalanie rezerw z SH oraz jeden z graczy z najdłuższym stażem oraz indywidualnie jeden z najlepszych pod względem umiejętności, specjalista od czołgów lekki i średnich, członek elitarnego klubu „przygody na 3 baty”

leszek101 – rekruter, w klanie prawie od samego początku, jeden z najbardziej lojalnych klanowiczów, zawsze można na Nim polegać, ponadto „szef kuchni klanowej”

 

Zasłużeni na rzecz Klanu GE-PL:

arteczq – prawa ręka dowódcy, odpowiedzialny za mapę globalną oraz dyplomację z innymi klanami, jeden z głównych założycieli klanu (zakończył grę)

nedved1022 – obecnie, w stanie „spoczynku”, oficer wykonawczy na emeryturze, jedna z legend klanowych, głównych rozstawiających, to on we własnej osobie zatrzymał 3XR i „call_me_piotra” na pamiętnej nocnej obronie SH w maju 2016 r. (zakończył grę)

pierogi_lekkie – jw. w przypadku kolegi nedveda, obecnie na dłuższym urlopie od gry, twórca memów klanowych, najlepszy rekruter, jaki do tej pory był w klanie, lojalny członek sztabu, gracz o wielkim sercu i sporych umiejętnościach, ubolewamy nad jego przerwą od World of Tanks (zakończył grę)

[GE-BW] Gwardia Elitarna – 1-wszy Batalion Wsparcia

Nasz drugi klan, powstały w 2014 r. z założenia miał i ma stanowić wsparcie do działań na mapie globalnej dla głównego klanu. Niestety na dzień dzisiejszy, projekt został zawieszony do odwołania.

Poszukujemy min. 5 osób, które mają pomysł, chęci i czas, by obudować ten klan. Dajemy wolną rękę w jego prowadzeniu, jedyne oczekiwania jakie ma Dowództwo GE-PL, to lojalność wobec głównego klanu i współdziałanie na mapie globalnej, o ile drugi klan na to będzie już gotowy i zajdzie taka potrzeba.

Oferujemy pełne wsparcie merytoryczne, techniczne i organizacyjne w realizacji powyższego zadania.

Wszelkie zgłoszenia prosimy kierować do kadry Dowódczej GE-PL, tj. oficerów wykonawczych i dowódcy klanu.

[GE-BR] Gwardia Elitarna – 2-gi Batalion Rozpoznania

[GE-BR] Gwardia Elitarna – 2-gi Batalion Rozpoznania zaczął dla nas swoją działalność 21 czerwca 2019 r.

Po co nam kolejny oddział? Nie udało się reaktywować GE-BW, dlatego jako jeden z topowych klanów na serwerze EU, tworzymy tym razem w inny sposób drugą społeczność klanową.

GE-BR nie jest akademią, z założenia to klan wsparcia podczas wojen klanów na mapie globalnej oraz rozgrywek w trakcie gier wojennych, a także w szeroko rozumianych sprawach kadrowych.

[GE-WE] Gwardia Elitarna – Weterani

Nasz trzeci klan, powstał w marcu 2017 r. Z założenia jest i ma być to klan for fun, dla byłych klanowiczów, którzy ograniczyli swoją aktywność związaną z grą World of Tanks. Podobało Ci się w GE-PL albo w GE-BW? Masz chęć od czasu do czasu zagrać jeszcze w czołgi, pod naszą banderą? GE-WE, to właśnie miejsce dla Ciebie.

Serdecznie zapraszamy więc osoby, spełniające powyższe kryteria. Rzecz jasna, nie zapraszamy takich, którzy rozstali się z nami w dosyć nieprzyjaznych relacjach – szanujmy wzajemnie swój czas i dobre imię.

Zgłoszenia prosimy kierować do Dowództwa głównego klanu GE-PL.

Facebook

YouTube